Enea Mihaj (Panetolikos) - Record

ItsY2Inferno

Georgios Liavas e Enea Mihaj, jogadores do Panetolikos, estão referenciados e poderão chegar ao Benfica, ao abrigo do acordo assinado recentemente entra as águias e o clube grego. O primeiro, central de 17 anos, já representou as seleções jovens gregas, enquanto o segundo, também defesa-central mas de 20 anos, é internacional pela principal equipa da Albânia.

Liavas conta oito presenças pelo Panetolikos nesta que a sua temporada de estreia a nível sénior e quando ainda não chegou à maioridade, a que ainda acrescenta três jogos pelos sub-19 gregos. Já Mihaj tem seis encontros contabilizados em 2018/19 onde se encontra desde 2016/17. Contudo, a estreia oficial aconteceu apenas na época transata onde chegou às 26 presenças pela equipa principal do Panetolikos.

Recorde-se que os clubes assinaram um acordo que prevê a permuta de jogadores. Aliás, Guga e Pedro Amaral foram os primeiros a dar expressão ao entendimento, tendo viajado segunda-feira para a Grécia e, entretanto, já foram apresentados como reforços do sexto classificado do campeonato helénico até ao final da temporada.

mitro11



Ghost.Of.Red

Mas o Panetolikos está a construir um estádio ou a fazer algum centro de estágio?

_Xebola_


alsohugo

O estádio deles vai avançar com a segunda fase de reconstrução...

Ghost.Of.Red

Citação de: TheRedStar em 11 de Janeiro de 2019, 10:12
O estádio deles vai avançar com a segunda fase de reconstrução...

Olha que coincidência...

HeijiHattori

Eu a achar que seria um bom acordo para meter jogadores a jogar numa primeira liga e afinal vamos la buscar mais uns desconhecidos.

SonicYouth

Só conheço a Minaj, e essa com o pandeiro que tem, era boa para a baliza...

Ghost.Of.Red

Citação de: HeijiHattori em 11 de Janeiro de 2019, 10:14
Eu a achar que seria um bom acordo para meter jogadores a jogar numa primeira liga e afinal vamos la buscar mais uns desconhecidos.

Se o problema fosse só esse....

rodriguescastro

O acordo já existe a anos, a cs é que se lembrou agora

Menino de Ouro RS

https://tiranatoday.al/e-kerkon-benfica-dhe-gjysma-e-serie-a-ja-cfare-i-bejne-greket-enea-mihajt/



Pas një 'telenovele' të gjatë në media dhe disa refuzimesh, qendërmbrojtësi Enea Mihaj mes Greqisë dhe Shqipërisë zgjodhi të përfaqësojë ngjyrat kuqezi. Shtatlarti ditët e fundit ka shkaktuar jehonë të madhe sa i përket merkatos së futbollistëve shqiptarë. Ishin mediat portugeze që konfirmuan se Mihaj po kërkohej me këmbëngulje nga Benfica, e cila kërkon me çdo kusht shërbimet e futbollistit kuqezi.

Por për Mihaj duket se konkurrenca është më e gjerë, pasi është edhe Olimpiakos që dëshiron ta blejë që në janar. Ndërsa interesime janë shprehur thuajse nga gjysma e ekipeve të Serisë A, por më së shumti me idenë për të mbyllur një marrëveshje në fundin e sezonit.

Duke parë gjithë këtë situatë të krijuar, ekipi i Panetolikosit po e menaxhon në mënyrën e tij. Futbollisti shqiptar ka filluar të njoh stolin në takimet e fundit, ndërsa në humbjen 3-0 ndaj OFI nuk u aktivizua për asnjë moment, e më parë kishte luajtur vetëm 6 minuta. Ndërkohë që ky lojtar ishte një titullar i padiskutueshëm më parë në skuadrën e tij.

Londrino-85

Citação de: Menino de Ouro RS em 21 de Janeiro de 2019, 14:46
https://tiranatoday.al/e-kerkon-benfica-dhe-gjysma-e-serie-a-ja-cfare-i-bejne-greket-enea-mihajt/



Pas një 'telenovele' të gjatë në media dhe disa refuzimesh, qendërmbrojtësi Enea Mihaj mes Greqisë dhe Shqipërisë zgjodhi të përfaqësojë ngjyrat kuqezi. Shtatlarti ditët e fundit ka shkaktuar jehonë të madhe sa i përket merkatos së futbollistëve shqiptarë. Ishin mediat portugeze që konfirmuan se Mihaj po kërkohej me këmbëngulje nga Benfica, e cila kërkon me çdo kusht shërbimet e futbollistit kuqezi.

Por për Mihaj duket se konkurrenca është më e gjerë, pasi është edhe Olimpiakos që dëshiron ta blejë që në janar. Ndërsa interesime janë shprehur thuajse nga gjysma e ekipeve të Serisë A, por më së shumti me idenë për të mbyllur një marrëveshje në fundin e sezonit.

Duke parë gjithë këtë situatë të krijuar, ekipi i Panetolikosit po e menaxhon në mënyrën e tij. Futbollisti shqiptar ka filluar të njoh stolin në takimet e fundit, ndërsa në humbjen 3-0 ndaj OFI nuk u aktivizua për asnjë moment, e më parë kishte luajtur vetëm 6 minuta. Ndërkohë që ky lojtar ishte një titullar i padiskutueshëm më parë në skuadrën e tij.

Já há tópico desse jogador.  O0

VSantos

Citação de: Menino de Ouro RS em 21 de Janeiro de 2019, 14:46
https://tiranatoday.al/e-kerkon-benfica-dhe-gjysma-e-serie-a-ja-cfare-i-bejne-greket-enea-mihajt/



Pas një 'telenovele' të gjatë në media dhe disa refuzimesh, qendërmbrojtësi Enea Mihaj mes Greqisë dhe Shqipërisë zgjodhi të përfaqësojë ngjyrat kuqezi. Shtatlarti ditët e fundit ka shkaktuar jehonë të madhe sa i përket merkatos së futbollistëve shqiptarë. Ishin mediat portugeze që konfirmuan se Mihaj po kërkohej me këmbëngulje nga Benfica, e cila kërkon me çdo kusht shërbimet e futbollistit kuqezi.

Por për Mihaj duket se konkurrenca është më e gjerë, pasi është edhe Olimpiakos që dëshiron ta blejë që në janar. Ndërsa interesime janë shprehur thuajse nga gjysma e ekipeve të Serisë A, por më së shumti me idenë për të mbyllur një marrëveshje në fundin e sezonit.

Duke parë gjithë këtë situatë të krijuar, ekipi i Panetolikosit po e menaxhon në mënyrën e tij. Futbollisti shqiptar ka filluar të njoh stolin në takimet e fundit, ndërsa në humbjen 3-0 ndaj OFI nuk u aktivizua për asnjë moment, e më parë kishte luajtur vetëm 6 minuta. Ndërkohë që ky lojtar ishte një titullar i padiskutueshëm më parë në skuadrën e tij.

Concordo.